Bizonytalan anyagi élethelyzetek

Asztrológiai elvek és világi dolgaink – 2.

Bizonytalan anyagi élethelyzetek
RÁK VÉNUSZ, SZŰZ VÉNUSZ analógia

A stabil érzelmekhez, stabil anyagi háttér szükséges! 💲🏧 A szerelmet, a szeretetet, az érzelmeket nem lehet bizonytalan anyagi élethelyzetekben jól élni!

„Az érzelmeket nem lehet bizonytalan fizikai helyzetekben megélni. Az érzelmeket nem lehet bizonytalan anyagi helyzetekben jól élni. Az érzelmeknek mindig stabil helyzet kell. Amikor folyamatos frusztrációban, és folyamatos presszió alatt van a tudat, nem úgy éljük az érzelmeket, ahogyan azt mi szeretnénk…

Ahol érzelmeket szeretnénk megélni, ott mindig alapvető a biztonság, a stabilitás, és az állandóság. Anyagi biztonság nélkül nem tudjuk jól élni az érzelmi biztonságot. És ezt már az elemek tanánál is tanultuk, hogy a föld támogatja a vizet, tehát az anyagiak támogatják az érzelmeket. Tehát, ha az anyagi alapok stabilak, szilárdak és állandóak, csak akkor élheti meg az ember az érzelmeit stabilan és biztonságban…

Folytattak is ilyen kutatást, hogy a háborús helyzetekben, meg bizonytalan gazdasági, társadalmi légkörben általában mindig szétesnek az érzelmek. A hitelválság idején is nagyon elbizonytalanodtak az emberek az érzelmeket illetően, és érzelmileg instabillá, zavarossá vált minden. Mert amikor az emberek nem tudják fizetni a hitelt, rögtön elindul a félelem, a kétség, hogy most elveszik-e az otthon vagy sem, hogy most mennyire megy tönkre minden, vagy sem. Aztán végül tényleg minden tönkre megy…

Amikor az anyagi biztonság, az anyagi stabilitás, az anyagi állandóság megbillen, amikor egy családban komoly hitel probléma, anyagi szűkösség adódik, az általában sajnos az érzelmeket is annulálja, tönkreteszi. Mindig tönkre teszi. Ezért van az, hogy rengeteg párkapcsolat tönkremegy az anyagi problémák miatt…

Statisztikailag is meg lehet nézni, hogy ahol a hitelválság problémát okozott a családban, ott nagyon sok helyen a párkapcsolat is tönkrement. Vagy sok családban a szülő gyerek között óriási konfliktust okozott, hogy a gyerek a szülő ingatlanára vett fel hitelt, és aztán nem tudta fizetni. Hát sok ilyen volt. Vagy, hogy a testvérek érzelmileg tönkretették egymást, mert nem tudták fizetni a felvett hitelt. Millió ilyen van. Rengeteg. Az anyagi bizonytalanság sajnos ezt hozza létre. Ha anyagi bizonytalanság van, akkor az az érzelmeket gyengíti…

Ezért volt régen jó analógia, hogy a családban a nő ne foglalkozzon az anyagiakkal. Egy nőnek egyáltalán nem kell tudnia a család anyagi helyzetéről, elég, ha azt a teremtő férfi tudja csak. Aki tenni is tud a pénzért. Aki tenni is tud a biztonságért.

A VÉNUSZISÁG (=nő, szépség, élvezetek, lágyság analógia), az befogadás, mert a férfit, a MARSOT fogadja be. A RÁKSÁG (=feleség, anya, család, érzelmek analógia), az befogadás, mert a férjet, a NAP akaratát fogadja be. A RÁK VÉNUSZ befogadó jegy tehát, és nem teremtő. Hanem befogadó!

Az anyagi teremtés az soha nem a nő dolga. A párkapcsolatokban soha nem a nőnek kellene teremtenie. Mert a nőnek, nőnek kell lennie, VÉNUSZNAK kellene maradnia. A párkapcsolatban analógiát kellene váltania. És hát ez a mi problémánk, hogy ezt mi nem tesszük meg…

Mert a párkapcsolatban a férfi az anyag, a nő meg a forma. A férfi adja meg az anyagot, a nő adja meg a formát. A nőnek a szépségre kellene odafigyelnie, a férfinak meg a pénzre. Ez lenne a VÉNUSZ harmonikus egyensúlyi felosztása a párkapcsolatokban.

A nő tehát semmit nem tud tenni idézőjelben az anyagiakért. A nőnek befogadóvá kellene válnia az anyagiakban arra, amit a mellette lévő férfi megteremt és biztosít a számára. A nőnek ezért nem kellene a pénzügyekkel foglalkoznia. A nőnek nem kellene a családban a pénzügyekről semmit se tudnia…

A nő az érzelmekkel, a családdal, a gyerekekkel, és a család rendelkezésre álló pénzkeretének elköltésével, anyagba öltésével foglalkozzon, hogy mit hoz ki a pénzből. De ne az anyagi biztonsággal! A nőnek az a legjobb anyagi biztonság, ha ő az érzelmekkel foglalkozik csak, és a pénzügyek súlyát és felelősségét meg átengedi a férfinak.

Az anyagi biztonság amúgy meg úgyis egy állandóan hullámzó analógia. Ha az anyagi javainknak állandósítani akarjuk a szintjét, akkor az mindig kudarc lesz. Ugyanis nem lehet egy jelen kedvező anyagi szintet állandósítani! Az anyagiak tekintetében összességében mindig egy szintet élünk, de azt hullámzóan. Aztán annyi…

Hitel
Egyébként pedig olyan, hogy hitel, ilyen fogalom nincs is. Normális emberi ésszel, ösztön szinten, olyan, hogy hitel, tulajdonképpen mint fogalom, nincs is…

Mert a hitel analógiája az, amikor azt mondod a barackfának, hogy még azelőtt adjon neked érett barackot, mielőtt még megérlelte volna. Tehát, hogy hitelbe adjon neked előre. De hát ilyen nincsen! Ilyen ösztönös fogalom, hogy hitel, ilyen nincsen!

A hitel, az nem a jelen Valóság. A hitel nem ösztönszinten létezik. A hitel, az egy mesterségesen megkreált fogalom. Egy mesterségesen megkreált analógia. A hitel, nem az, Ami Van, hanem az, ami nincs. A hitel illúzió csupán. Amiről mi semmit se tudhatunk. Azt sem tudjuk, hogy egyáltalán vissza tudjuk-e majd fizetni…

A hitel egyedül csak a tudati szinten működne, ha tudatosan cselekvő lennél. Ha tudatosan csak azért vennéd fel a hitelt, a kölcsönt, hogyha bukni akarsz, mert tudod, mert látod a horoszkópban, hogy ebben buknod kell. És akkor legyen mit elbukni. A hitel csak erre lehet jó. Csakis erre. Ha tudatosan vesszük fel a hitelt a bukásra. Amúgy másért meg minek vennénk föl. Hisz úgysem lehet se több, se kevesebb, mint, ami lehet. És csak annyi lehet mindig, ami Van…”

2020.08.06.

/VÉNUSZ kötet

/Takács Tibor Tapasztalati Asztrológus előadásai alapján
/TTTAsztro Tanfolyami jegyzetsorozat köteteibe szerkesztve

Photo by Shopify Partners from Burst