Boldogság és példaképek

Asztrológiai elvek és világi dolgaink – 18.

Boldogság és példaképek
HOLD analógia

A szülőnek egy dolga van a gyermekkel szemben, boldognak lenni. Mert ha az anya boldog, akkor jól éli a mintáját, és a gyermeknek ez lesz a fontos! A boldogság titka viszont az, hogy képes legyél a sorsoddal eggyé válni! „Boldogok, akik sírnak, mert ők megvigasztaltatnak” Mt.5,4 🤔🙏

„Alapvetően az analógiák alapja valahogy mindig az, hogyha az anya boldog, akkor a gyermek mintája tökéletesen átmegy. Az anyáknak csak egy felelőssége van a gyermekével szemben, hogy boldog legyen.

A boldogság példakép. Csak akkor tudsz boldog lenni, ha példaképpé tudsz válni, és csak akkor tudsz példakép lenni, ha boldog vagy. Ez a szimbolikus analógia. Ha boldog vagy, akkor hidd el, hogy példakép vagy. A pápa is ezért előbb boldoggá avatja a szenteket, és csak utána szentelik fel őket. A boldogság a legfontosabb szimbólum. Neked is ez a legfontosabb a családodban, az otthonodban, hogy boldog vagy-e. Tedd fel ezt a kérdést. Csak az tud példaképpé válni, aki boldog. És ez mindig így van…

A boldogság csak akkor tud megtörténni benned, hogyha azonosulni tudsz a sorsoddal. Hogy a sors ne tudjon kibillenteni. A boldogság titka az, hogy képes legyél a sorsoddal eggyé válni, és akkor nincs probléma. Amikor a sorsunk ellen fordulunk, akkor van a baj, és akkor a mintát sem tudod jól átadni. Olyan gyermek nincs, aki önmagától átveszi a negatív mintát, de sokszor mégis kénytelen.

A szülőnek egy dolga van a gyermekkel szemben, boldognak lenni. És ezt higgyétek el. Mert ha az anya boldog, akkor jól éli a mintáját, és a gyermeknek ez lesz a fontos. A gyermeknek nem a ráció lesz az a fontos, hanem az, hogy az anyát boldognak lássa. Ez a legnagyobb és a legnehezebb szülői feladat, amely a sírig tart, mert a gyermekek ezt egész életben látni fogják a szülőn. Bár a döntő az, amit a gyermek hét éves korig lát, mert hét éves korig alakul ki a személyiség.

Az anya élje meg a saját analógiáit, és tanítsa a HOLDAT. Csak ehhez HOLDI szerepbe kéne kerülni. Amíg a gyermek kicsi, addig az anya automatikusan éli a HOLDAT, de utána már az anya csak HOLDI szerepben lehet, és ma ez a HOLDI szerep sem túl erős az életekben…

És ugyanez a férfiaknál, a NAPPAL. Mert a férfi ugyanúgy nem tudja ma megtanítani a NAPOT, ahogy a nők meg nem tudják a HOLDAT… Ezt közösen szúrjuk el. És a gyermekeink sem olyan gyermekek lesznek, amilyeneket mi szeretnénk…

Egy dolog legyen mindig a motiváló, a boldogság. Hogy mi magunk, és a gyermekeink is boldogok legyenek, és ez ellen semmilyen külső körülmény ne hasson meg minket. Még a mama-hotel is elfogadható, ha felek boldogok benne. Akkor miért ne. Hogyha ez jó nekik, akkor csinálják. Akkor ne csináljanak mást. Mindenki önmaga tudja, hogy számára mi a boldogság. Ezt az egyénnek kell érezni. Ez az elfogadás analógiája.”

2020.11.25.

/HOLD kötet

/Takács Tibor Tapasztalati Asztrológus előadásai alapján
/TTTAsztro Tanfolyami jegyzetsorozat köteteibe szerkesztve

Photo by Catalin Pop on Unsplash