Asztrológiai gondolatok – 9.
A tavaszpont bár most még valóban a Halak csillagkép Visszaúszó Halánál, de az életünk ma egyértelműen Vízöntő-kori kezdeti státuszú, a megjelenő analógiák többsége a vízöntőséggel átitatott már! Minden kezdet előre jelzi, hogy mi lesz belőle… 👻🤡🤓
Hogy ma Halak-kor van még? Vagy Vízöntő-kort írunk már? Körbe nézve láthatjuk, hogy világunk inkább vízöntő analógiás már.
Ez nem is kétség. Ez látható. Tapasztalható. A tradicionális vízöntőség a bőrünkön tapintható. A vízöntőség a társadalomban már mindenhol jelen való (technikai fejlődés, informatika, internet, FB, Tesla hagyatéka, zsenialitás, energia, elektromosság, rezgés-energia-hullámok-információ, újítás, jobbítás, fejlesztés, fejlődés, felzárkóztatás, egyenlőség, szabadság, szabad véleménynyilvánítás, száguldás, szárnyalás, közösségek, kiszolgáltatottság, függőség, függetlenség, eltávolodás, elkülönülés, különválás, vírusok, oltások, asztrológia, tudomány, szabad egyetemek, forradalmiság, lázongás, felforgatás, világosság, forrongás, felgyorsulás, mű-anyag…)
A tavaszpont bár most még valóban a Halak csillagkép Visszaúszó Halánál, de az életünk ma egyértelműen Vízöntő-kori kezdeti státuszú, a megjelenő analógiák többsége a vízöntőséggel átitatott már!
Ma már sokkal inkább a Visszaúszó Halakkal kapcsolatos Pegazus, Villám, Ingaóra, Háló csillagképek vízöntő analógiás égi vetületi hatásai érződnek, mint azok, melyeket, mint sötét, zárt, bezárt, önfeláldozó, áldozati Halak-kori hatásokként emlegetnek az az asztrológiában az emberek. (Felfelé úszó Hal és Androméda csillagképi vonatkozás)
A Pegazus -Táltos Paripa csillagképpel
megjön a szárnyalás. A tér-időbe visszainkarnálódó lélek hozza magával a táltos paripáját, a szárnyalást, a repülést, a száguldást, a turbó emelő élményeket, a pörgést, a szélsebességet, a szárnyakat adó, elrepítő egyéni lehetőségeket. Ezzel az unalom kizárt! Amikor szabad vagy, akkor tudsz szélvészként száguldani -mindez tipikus tradicionális asztrológiai vízöntős megnyilvánulás…
Gyík -Villám csillagképpel
az Isteni sugallat, föld fölé emelő ihletettség, a zsenialitás, nem várt, szokatlan elképzelések, váratlan ötletek jöhetnek. És meglepő gondolati bevillanásaid lehetnek, melyek a problémákon segítenek. A Táltos Paripa az, aki a Tejútról jövő Zeusz villámait, az isteni emelkedettséget elhozza, és ami így egyben az egyén emelkedési lehetőségeit biztosítja -mindez tipikus tradicionális asztrológiai vízöntős megnyilvánulás…
Az Ingaóra csillagképpel
beköszönt életünkbe egy új időmérő szerkezet, és vele együtt az időkép olvasás. Az asztrológiai tudás. Az idő, a sors ismerete -és ez szintén vízöntős megnyilvánulás…
A Háló csillagkép
a Megváltás. A halálból való kiszabadulás. A kiemelkedés lehetősége, mint tudatosodás -ez szintén vízöntős megnyilvánulás…
A tudományos forradalommal (XVI-XVII.sz.)
kezdődően vannak a vízöntős analógiák a történelemben is jelen.
Az Uránusz bolygó felfedezése
is ez idő tájt, 1781. március 13. -ez szintén vízöntős analógiás…
Francia Forradalom (1789. július 14.)
a Szabadság, Egyenlőség, Testvériség eszmeisége -szintén vízöntős megnyilvánulás…
Az anyagi világ változásai átmenetiek, nem élesen elhatárolhatók. Hanem gyengéden egymásba átfolyók, és ekképp átalakulók. Hogy most ez a mai kor a Halak-kor harmadik lezáró 700 éves korszaka vagy a Vízöntő-kor első 700 éves bevezető, kezdő időszaka, csak nézőpont kérdése. Csak nézőpont kérdése, hogy honnan csodáljuk a hegy csúcsát, a belső, láthatatlan örök állandó körül zajló, folytonos társadalmi, külvilági változást.
A mai világ tavaszpontja a Vízöntő és a Halak csillagkép átfedésében áll. A kettő között nincs egy élesen elkülöníthető határ. De mivel a spirituális hagyomány mindig a kezdeteknek, az elsőnek kedvez, mai korunkat Vízöntő kornak nevezni már helyesebb.
A csillagképek nagysága az égen amúgy sem egyforma kiterjedettség. A világkorszakokat pusztán a csillagképek fizikai kiterjedettsége alapján meghatározni ezért értelmetlenség. A klasszikus, tradicionális asztrológia elméleti egyforma körcikket, helyet, lehetőséget, jelentőséget jelenít meg kör alakú rendszerében az anyagi világban megjelenő energetikáknak, a zoodiákusi jegyeknek, így az egymást követő világkorszakokat is egymást megegyező időtartamban, egyforma ritmusban követő időszakokra határozzuk már meg.
A rációban az számít, hogy a „bőrünkön” mi az, ami megtapasztalható. Ezért ami jelen van az anyagban, az az energetika lesz adott korban az iránymutató.
2024.10.14