Női csáberő, szexualitás megőrzése 2/2

Asztrológiai elvek és világi dolgaink – 15.

Női csáberő, szexualitás megőrzése 2/2
RÁK VÉNUSZ analógia

Ha családanya vagy, mellette jobb, ha soha nem felejted csábító női énedet! 💁‍♀️🕵️‍♀️ Valahogy úgy van felépítve a világ, hogy a nők az utcára felöltöznek, otthonra meg nem. Vagy ha jön a szomszéd, vagy a postás, akkor minden nő kikeni, kifeni, beillatosítja magát, de élete urának, élete csodájának meg már úgy gondolja, hogy minek?

„Valahogy úgy van felépítve a világ, hogy a nők az utcára felöltöznek, otthonra meg nem. A világtendencia valamiért inkább azt támogatja, hogy a közértesnek jobban akarjanak tetszeni a nők, mint a saját párjuknak…

Vagy ha jön a szomszéd, vagy ha jön a postás, akkor minden nő szépen felöltözik, csábosan kiöltözik, kikeni, kifeni, beillatosítja magát, de élete urának, élete csodájának meg már úgy gondolja, hogy minek? És ha átmész hozzá délután öt órakor, amikor otthon van a férje is, akkor nézd meg, hogy néz ki. És a férfi meg nem mer rászólni ezért…

Sok lány úgy van, ha hazaér, akkor gyorsan átöltözik, és felveszi a régi játszóruháját, ami itt is, ott is egy kicsit lyukas, egy kicsit kinőtt, egy kicsit szakadt, egy kicsit ez, egy kicsit az. Nem is gondol bele, hogy a párját esetleg zavarja, hogy csak akkor öltözik fel csábosan, ha elmegy otthonról, és amikor a férje ér haza őt meg csak egy macinaciban várja! Mert egyáltalán nem gondolnak ebbe a nők, hogy otthon bizony sokkal fontosabb lenne, hogy hogy néz ki. A többség sajnos nem így gondolkodik. És ez így nagyon nincs rendben!

Mert ennek pont az ellenkezője lenne az igaz! A VÉNUSZT nemcsak a külvilágban kellene élni, hanem otthon is! Főleg otthon! De a tudatban mi ezt általában valamiért fordítva kötjük be. És talán azért, mert ezt nevelte belénk a világ. Vagy mert azt hallottuk 20 éven át a szüleinktől, hogy fiam, öltözz át, ha hazajöttél. Ez rendben is van. De azért mégis érthetetlen, hogy ennek a párkapcsolati következményeivel viszont meg egyáltalán nem számol senki…

Mert itt nem arról van szó, hogy a nők most kiskosztümben, meg tűsarkúban süssenek-főzzenek, meg kisestélyiben takarítsanak, hanem arról, hogy amikor jön a párod, akkor öltözz fel! Ha együtt lehetsz a szeretőddel, a szerető pároddal, a férfival, akinek tetszel, aki szeret és kíván téged, aki megad neked mindent, minden anyagit, hát amikor vele lehetsz, akkor tedd már díszbe testedet, lelkedet! Hogyha leülsz a pároddal vacsorázni, akkor igenis öltözzetek fel mindketten.

Régen sem ültek le az asztalhoz rövid nadrágban vacsorázni. Régen is minden jobb családban a főétkezésekhez át kellett öltözni. Mert akkor az emberek még mindennek megadták a módját. Régen ez így volt mindig. A vacsoraidő az ünnep volt. A vacsoraidő az egy kellemes várakozást indított meg a szívekben. A vacsora az mindig egy találkozási pont volt. Férfi és nő egy lehetséges találkozási pontja. Mert régen sem voltak mindig együtt sülve-főve napközben a párok. A férfinak is megvolt a saját dolga, ahogy a nőnek is. De vacsorakor végre találkozhattak. És ezért, amikor hazatértek, akkor lefürödtek, átöltöztek, és szépen díszbe helyezve magukat mentek el vacsorázni, hogy aztán vacsora után a nőt levetkőztethesse majd a férfi…

De ma hány párkapcsolatban várja a nő levetkőzve húsz év után is a pasiját, amikor hazaér? Hát nem sok. Még felöltözve sincs sok nő rendesen… Szóval ma, ez egy általános, alapvető probléma…

És a RÁK VÉNUSZNÁL ez még sokkal erőteljesebben jelen van, mint másoknál. Mert a RÁKNÁL ez még meg van fejelve. Mert a család miatt, ez a VÉNUSZ elhagyás a RÁKNÁL még erőteljesebben jelen van. És főleg akkor, amikor már család és gyerek van…

Tehát nagyon könnyen átbillennek a nők a VÉNUSZ-HOLD analógiákban. Aztán úgy maradnak… 

És persze ez nemcsak a nőkre vonatkozik szimbolikusan, hanem a férfiakra is, mert aztán a férfiak is szoktak otthon szakadt papucsban csattogni néha…, tehát a férfiakra ez ugyanez vonatkozik, ezt nem csak a nőkre mondjuk. De a nőknél, a VÉNUSZ elhanyagolása azért mégis kényesebb ügy. Mert a VÉNUSZ, az elsősorban a nőké. A VÉNUSZ elsősorban a nőknél fontos. És most a VÉNUSZRÓL beszélgetünk, most a nőkről beszélgetünk. A VÉNUSZ elsősorban a nők analógiája. A férfiaknál nyilván ez más analógia…

Az anyagi alapoknak mindenesetre stabilnak, állandónak kell lenniük, hogy az érzelmek kiteljesedhessenek, kibontakozhassanak. A testi alapoknak stabilnak, és állandónak kell lenniük, hogy stabil és állandó érzelmeket élhessük. És a RÁK VÉNUSZ szépségénél, nőiességénél, szexualitásánál ezt mindig tudni kell!”

2020.11.04.

/VÉNUSZ kötet

/Takács Tibor Tapasztalati Asztrológus előadásai alapján
/TTTAsztro Tanfolyami jegyzetsorozat köteteibe szerkesztve

Photo by Artem Everest on Unsplash